Serdecznie zapraszamy chętnych do współtworzenia scholi gregoriańskiej działającej przy Duszpasterstwie św. Karola Boromeusza w Krakowie.

Schola stawia sobie za cel rozwijanie zdolności muzycznych swoich członków, poznawanie od podstaw śpiewu gregoriańskiego, a w końcu przygotowanie śpiewu liturgicznego towarzyszącego Liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (tzw. ryt trydencki) przygotowywanej przez Duszpasterstwo św. Karola Boromeusza m.in. w kościele św. Wojciecha na krakowskim Rynku Głównym.

Prowadzeniem zespołu zajmie się Paweł Kasprzyk, sekretarz polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego, absolwent klasy organów w Archidiecezjalnym Studium Muzyki Kościelnej w Poznaniu.

Próby scholi odbywać się będą przynajmniej raz w tygodniu, w
godzinach wieczornych w Centrum Krakowa. Konkretny dzień zostanie ustalony później wraz ze scholistami.

Chętnych, zarówno mężczyzn, jak i niewiasty, zapraszamy na przesłuchanie w poniedziałek (28.11) o godz. 20:00 do biura Fundacji św. Grzegorza Wielkiego: ul. Stefana Batorego 4/1B. Prosimy o potwierdzenie swojego zainteresowania poprzez wysłanie wiadomości mejlowej na adres: poczta@mszatrydencka.krakow.pl

Na przesłuchanie prosimy o przygotowanie dowolnego, krótkiego utworu o charakterze sakralnym (np. pieśń kościelna) a capella.
W uzasadnionych przypadkach możliwe jest przeprowadzenie przesłuchania w innym terminie.