Ministrantura

Służba przy Ołtarzu Pańskim, to wielki przywilej, gdyż służąc kapłanowi w sprawowaniu świętych czynności służymy niejako samemu Bogu. Oprócz tego to także potężna praca, gdyż przygotowanie asysty liturgicznej często trwa wiele godzin i wymaga wielkiej wiedzy o Liturgii.  W naszej posłudze ministranckiej staramy się zawsze sięgać bezpośrednio do ksiąg liturgicznych oraz uznanych ceremoniałów, tak by celebracje do których służymy były sprawowane zgodnie z wolą Kościoła i odznaczały się szlachetnością i pięknem, które przyciągają do Boga.

 

Śpiew

Graduale_Aboense_2Śpiew jest organicznie związany ze Świętą Liturgią i naszym zdaniem, jeśli to tylko możliwe to należy sprawować Liturgię z jego towarzyszeniem. Zgodnie z nauczaniem Soboru Watykańskiego II uznajemy, że śpiew gregoriański jest najodpowiedniejszą formą muzyki liturgicznej, której świetnym uzupełnieniem są ludowe pieśni religijne, których Polacy mają naprawdę wiele.

Od końca 2016 r. przy naszej wspólnocie działa amatorska schola gregoriańska pod kierunkiem Pawła Kasprzyka, która podczas cotygodniowych prób przygotowuje od podstaw śpiew liturgiczny. 

 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz służyć Bogu i Kościołowi w przygotowywanych przez nas Mszach, czy to jako scholista, czy jako ministrant napisz do nas korzystając z zakładki Kontakt.