Serdecznie zapraszamy chętnych do dołączenia do naszej scholi gregoriańskiej!

Schola stawia sobie za cel rozwijanie zdolności muzycznych swoich członków, poznawanie od podstaw śpiewu gregoriańskiego, a w końcu przygotowanie śpiewu liturgicznego towarzyszącego Liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (tzw. ryt trydencki).

Prowadzeniem zespołu zajmuje się Paweł Kasprzyk, sekretarz polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego, absolwent Archidiecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Poznaniu, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Próby scholi odbywają się w poniedziałki od 19:00 do 20:30 w Biurze Fundacji św. Grzegorza Wielkiego (ul. Stefana Batorego 4).

Chętnych, zarówno mężczyzn, jak i niewiasty, zapraszamy na przesłuchanie w poniedziałek (11 grudnia) o godz. 18:45 do Biura Fundacji św. Grzegorza Wielkiego: ul. Stefana Batorego 4/1B. Prosimy o potwierdzenie swojego zainteresowania poprzez wysłanie wiadomości mejlowej na adres: poczta@mszatrydencka.krakow.pl

Na przesłuchanie prosimy o przygotowanie dowolnego, krótkiego utworu o charakterze sakralnym (np. pieśń kościelna) a cappella.