Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza „trydencka”), która zostanie odprawiona w najbliższy czwartek (7.09) o godz. 19:00 w Kaplicy Najśw. Sakramentu w Kościele śś. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie. Liturgia będzie sprawowana w formie recytowanej (missa lecta).

Tego dnia w tradycyjnym kalendarzu obchodzimy święto św. Melchiora Grodzieckiego, polskiego jezuity żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku. W czasie Wojny trzydziestoletniej został posłany do posługi w czeskich Koszycach, gdzie uwięziony przez protestantów odmówił wyrzeczenia się wiary katolickiej za co został poddany torturom, a w końcu zgładzony toporem. 

Celebracja ta rozpoczyna cotygodniowe Msze łacińskie, które na prośbę Proboszcza Parafii Wszystkich Świętych, ks. prof. Jana Machniaka, będą odprawiane w kościele śś. Piotra i Pawła. Celebransem Mszy świętych będzie miejscowy wikariusz, ks. Tomasz Koszarek. Dla wiernych zostaną przygotowane teksty mszalne w układzie łacińsko-polskim.