W najbliższy czwartek (9 listopada) serdecznie zapraszamy na tradycyjną Mszę łacińską celebrowaną w Rocznicę poświęcenia rzymskiej Archibazyliki Najśw. Zbawiciela. Liturgia będzie miała miejsce w kościele śś. Piotra i Pawła (Kaplica Najśw. Sakramentu) i rozpocznie się o godz. 19:00. Msza będzie celebrowana w formie recytowanej (Missa lecta).

Kościół tego dnia świętuje rocznicę konsekracji pierwszego kościoła chrześcijańskiego w Rzymie — Bazyliki Laterańskiej. Świątynia ta powstała z polecenia Cesarza Konstantyna, który nakazał ją wznieść w obrębie pałacu laterańskiego, w miejscu gdzie z rąk papieża Sylwestra przyjął Chrzest Święty. Kościół ten jako katedra biskupa Rzymu jest „matką i głową wszystkich kościołów”. Tego dnia wspominamy także Męczennika, św. Teodora (data śmierci 9.11.303 r.)

Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego jest sprawowana w Parafii Wszystkich Świętych w każdy czwartek jako Msza parafialna. Celebransem Mszy świętych jest miejscowy wikariusz ks. Tomasz Koszarek.