Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza „trydencka”), która zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek (23.10) o godz. 20:00 w Kaplicy Zwiastowania NMP w Bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu. 
Msza święta będzie sprawowana w intencji papieża Benedykta XVI o wszelkie potrzebne mu łaski.

Tego dnia w tradycyjnym kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Antoniego Marii Clareta, Biskupa i Wyznawcy. Urodził się on 23 grudnia 1807 roku w Sallent koło Barcelony. Idąc za głosem powołania wstąpił do stanu duchownego i pracował w duszpasterstwie parafialnym oraz jako misjonarz w Katalonii i na Wyspach Kanaryjskich.
W 1849 roku założył zgromadzenie Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (klaretynów). Wkrótce potem został mianowany arcybiskupem Santiago na Kubie i gorliwie pracował nad odrodzeniem życia katolickiego w tej diecezji. Dla chrześcijańskiego wychowania dziewcząt założył Zgromadzenie Sióstr Nauczycielek pw. Maryi Niepokalanej. Na I Soborze Watykańskim bronił nieomylności papieża. Gorliwie szerzył nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zmarł we Francji 24 października 1870 roku. W 1934 roku został beatyfikowany przez papieża Piusa XI, zaś aktu kanonizacji dokonał Pius XII w 1950 r.

Dla wiernych zostaną przygotowane teksty mszalne w układzie łacińsko-polskim. Celebransem Mszy będzie ks. Kacper Nawrot.